O NAS

Od czego zacząć? Jak w kilku słowach opowiedzieć o nas, o sobie?

Moje życie było jak morze, raz wzburzone raz spokojne. Od początku kariery zawodowej, praca w Corporacji, 5 dni na max. obrotach, szukałem spokoju i wytchnienia oraz miejsca na naładowanie akumulatorów.

Od zawsze ciągnęło mnie w Bieszczady, aż w końcu przez przypadek trafiłem do Ropienki, gdzie pokazano mi stary drewniany opuszczony dom na 1.5 ha działce na skraju wsi. Urzekło nas piękno bieszczadzkiego drewna, a zarazem jego surowość. Decyzja zapadła bardzo szybko. Notariusz, podpisanie aktu notarialnego i …

Rozpoczęcie rekonstrukcji i odbudowy drewnianego domu, domu ze swoją historią i duszą. Każdy wolny weekend zaczęliśmy spędzać w Bieszczadach, nawet nie zauważyliśmy, kiedy dom ten stał się naszym domem rodzinnym, naszą pasją i chlubą. Cisza, spokój i niezapomniane noce przy ognisku, wilki, lisy i sarny, piękne wschody i zachody słońca, mroźne zimowe noce pod niebem pełnym gwiazd i te góry. Ta atmosfera, gdzie nikt za niczym nie goni, gdzie życie biegnie swoim od wieków ustalonym rytmem, skłoniły nas do poszukiwania miejsca do wybudowanie nowego domu, nowego pomysłu na Życie.

 

300 metrów dalej na początku następnej wsi kupiliśmy piękną zadrzewioną 2 ha działkę, na skraju lasu również ze starym drewnianym domem. Po rodzinnej naradzie zapadła decyzja o kolejnym remoncie starego domu z bali oraz o budowie dużego rodzinnego również drewnianego domu wg własnego projektu. I tak oto powstała posiadłość HELONOWO, gdzie do Państwa dyspozycji oddajemy trzy drewniane domy, o pow. 130 m2 każdy oraz Witalną Osadę, aby zregenerować ciało oraz umysł.